Když na Lorient příjde jaro

24. února 2011 v 16:03 | Kaya |  Bretaň

Možná to podle fotek není poznat, ale v Bretagni začíná jaro. Konečně přestalo pršet a vykouklo slunce. Ideální počasí na cournutí se městem.

Po škole jsem zamířila do FNACu (obchod s knihami, filmy, hudbou, atd.), vyhlídla si super-retro triko s The Doors (i když je mi trochu líto těch 20 eur) a našla Kunderu zašoupnutého v zahraniční literatuře (jakoby spisovatel honosící se přídomkem "dvoudomý" vlastně ani žádný domov neměl). Nadchla mě však velká nabídka vinylů, plakátů a hudebních DVD.

Obhlídla jsem tu i nějaké hadr-krámy. Celkem vzato tu nic extra nenajdete. Co se týče H&M a Zary, tak nabízené zboží je úplně stejné jako v Čechách. Některé kousky jsou levnější o jednu nebo dvě stovky, u některých je zas musíte přidat.

Přístav plný jachet a různých lodiček je úplně v centru města. Nad hlavou vám řvou rackové, kteří jsou velcí jak české kachny a umí na vás udělat psí oči, když něco jíte. Oproti nim jsou rackové na Vltavě ubozí vrabčáčci.

Chtěla jsem zajít na Colline du Faouëdic (vrch s majákem a mlýny) a taky jsem tam šla, ale že mi to zabralo času. Ten zelený kopec je obehnaný vojenským prostorem, takže než jsem sebrala odvahu k tomu, abych do něj vešla (co kdyby se na mě vyřítil nějaký manik se samopalem) a vůbec ho mezi těmi všemi betonovými budovami našla, tak sem byla úplně strhaná.

Místo je to ale nádherné. Všude udržovaný záhony, krásný stolky s židličkami i lehátky. Byla jsem ale strašně nervózní z toho, že tam jsem sama (s jedním toulavým psem), tak jsem to nafotila a šla zase zpátky.

To už slunce docela pražilo a všimla jsem si, že se na mě lidi divně koukají. Myslela jsem si, že to bude kvůli té mapě, kterou pořád skládám a rozkládám nebo kvůli foťáku, protože fotím každou blbost, ale pak jsem si všimla, že chodím mezi lidmi v mikinách a svetrech v zimním kabátě. No, nedivte se. Mám jako domovskou stránku Seznam a Novinkách pořád píší - "zažíváme nejchladnější únorová rána", "jara se stále ještě nedočkáme" atd.

Obyvatelé Lorientu si ale slunce užívají. Studenti celí v černém klábosí ve skupinkách na lavičkách a elegantní dámy v balerínách obědvají v parku s cigaretou v ruce.

Když jsem se vracela domu, tak jsem na jednom přechodu potkala dvě Škodovky! A jsem teda dost spokojená.

















 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama