Tady nejste ve Francii. Tohle je Bretaň!

3. dubna 2011 v 18:48
Milí zlatí, tak jak se máte? Mám pro vás opět super nádherný výlet po Bretani. Tentokrát vás zvu do Pointe du Raz, kde má voda tu nejmodřejší modrou a pokud chcete vidět pravý konec světa, tak zavítejte právě sem. Pak ochutnejte karamelovo-čokoládová křepelčí vejce ve vesnici Locronan, kde máte dojem, že každou chvíli vyjede panoš na koni nebo alespoň Harry Potter s Ronem a Hermionou. A všechno to zajeste pořádnou večeří v nádherném městě Quimper, které mi kdo ví proč, připomíná Prahu.

Nevím, jestli toužíte po nějakých zeměpisnostech a datech, ale tentokrát jsem si vzala do ruky průvodce a něco vám z něho přečtu, i když to úplně nepodává ten správný dojem, který jsem si z těch míst odnesla.

Tákže "dramatický Pointe du Raz, zvedající se do výšky téměř 80 m, je úzký výběžek mysu Cap Sizun. Pohled na rozervané skály a bouřící moře vyráží dech. Západním směrem se rozkládá plochý ostrov bez stromů Ile de Sein a za ním uvidíte maják Ar Men. Přestože Ile de Sein leží v průměru jen 1,5 metru nad mořem, trvale tu žije přibližně 260 odvážlivců." Ten ostrov tam opravdu je a vypadá jen jako obrovská skvrna náplavy. Pro můj stroj na obrázky je to však příliš daleko.

"V průběhu 15. až 17. století Locronan bohatl z výroby lodních plachet. Poté, co Ludvík XIV. ukončil monopol Bretaně na toto zboží, město začalo upadat. Zůstaly jen elegantní renesanční domy, které dnes přitahují zástupy turistů. Na centrálním náměstí dlážděném kočičími hlavami se tyčí kostel z 15. století zasvěcený irskému minionáři sv. Ronanovi. Pokaždé v červenci se v Locronanu uskuteční Troménie, pouť na počest sv. Ronana." Slovo "elegantní" podle mě úplně nevystihuje to, jak vesnice opravdu vypadá, ale to už si posuďte sami.

A o Quimper zas někdy příště, protože mi bylo slíbeno, že se tam ještě jednou podíváme. Takže začínám šetřit na nějaký super obrovský a super pěkný hrnek, protože se tam vyrábí nádherná malovaná keramika.

Tak páčko a kdyby něco, tak nejsem ve Francii, ale v Bretani.

Vidíte? I stylová cedule upozorňující na bankomat.
Tahle hrst bonbónů mě stála 6 euro, ale radši jsem je měla všechny vrazit do křepelčích vajíček, protože zbytek byl celkem odpornej a bretaňská specialita karamely se slaným máslem je naprosto nepoživatelná. Pokud vám teda nevadí, že místo karamely jíte máslo.
Quimper:
Le Petite Gaveau je krásná restaurace se stylovou atmosférou a vynikajícím jídlem. Na zdech tu jsou rozvěšeny hudební nástroje, kterých se může kdokoli chopit a zahrát si s kapelou.

Štítky: Pointe du Raz, Locronan, Quimper, Bretaň, Francie, makronky, bonbony, Maison Larnicol, Le Petite Gaveau, La Petite Kaya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Igor BABIC Igor BABIC | E-mail | 4. dubna 2011 v 15:30 | Reagovat

Ahoj Kájo, z uplakanej Prahy. Už sa stalo zvykom,že sa teším na Tvoje nové fotky. I teraz,ako vždy sú zaujímavé. Ty vlastne robíš tomu kraju reklamu v Čechách. Mali by ti dávat nejaký honorár. Musí tam byt docela pekne a pre nás "suchozemcov" aj zaujímavo.Miestné špeciality by som docela rád ochutnal,ale neviem,či by mi to chutnalo. :-! Tak zatial ahoj a už sa tešíme na dalšie fotky.

2 Iveta Iveta | Web | 3. ledna 2013 v 14:54 | Reagovat

Ach má Bretaň! Krásné fotky ještě krásnějších míst! Ano troxhu jiná Francie...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama