Květen 2011

Colline du Faouëdic

14. května 2011 v 19:01 Bretaň

Štítky / Tags: Colline du Faouëdic, Lorient, Morbihan, Bretaň, Bretagne, Francie, France, La Petite Kaya

Riantec

11. května 2011 v 16:11 Bretaň
Église Ste Radegonde
Piknikuji s Victorem paralen a disko. / Je piqeu-nique avec Victor en mangant paralen et disko.

Štítky / Tags: Riantec, Église Ste Radegonde, Morbihan, Bretaň, Bretagne, Francie, France, Victor Hugo, disko, paralen

Dorty a puchýře / Gâteaux et cloques

10. května 2011 v 21:00
(CZ) Je ze mě pečitelka jak hrom a ať se ti, co mě nikdy neviděli s vařečkou v ruce, klidně smějou a diví (ahoj mami)! Taky jsem během toho přišla ke dvoum spáleným prstům, čemuž už se divit nikdo nebude. Upekli jsme ještě medvěda, ale záběry jsou příliš drastické - méďa přišel při vyklápění o tvář.

Děti dnes hrály moc "milou" hru. Gaby se pojmenovala Majolka - vůbec ji nevadilo, že v češtině to znamená majonézu - a pak Raphovi koštěm "řezala" ruce a nohy a kříčela "krvácíš, krvácíš".

Dobrou noc.

(FR) Je suis très bon pâtissier et les gens qui m'ont jamais vu avec une mouvette dans mon main pouvent rire et être suprises (salut maman)! Lors du cuisson j'ai brûlé mes deux doigts quoi n'est pas suprenant. Nous avons cuit un ours encore mais des clichés sont très drastiques - le petit ours a perdu son visage pendant un démoulage.

Les petits ont joué très "gentil" jeu aujourd'hui. Gaby s'est appellée Majolka - pas graves que ça veut dire une mayonnaise en tchèque - après elle a coupé des mains et des jambes de Raph par un balai et elle a crié "tu saigne, tu saigne".

Bonne nuit.

Makronky, šutry a to další

8. května 2011 v 0:11 Bretaň
Pršelo jak z tisíce konví, poloprošlapané boty jsem při příchodu domu rovnou hodila do popelnice a puchýře mám tak velký, že by z nich omdlel i kožař. Ale byl to úžasnej den!

Středa / Mercredi

4. května 2011 v 22:04
(CZ) Tak mi konečně dorazil ten proviant a že už bylo na čase. České sůši jsou prostě české sůši, takže jsem se s chůtí pustila do Lázeňských oplatek a - byl to pohled po bohy. Z českých novin jsem nebyla šokovaná jen já, ale i má host-máma. Já jsem nevěřícně pročítla rubriku Politika (vy se orientujete v tom, kdo s kym, proč, za kolik, kdo koho nahrával?) a Marianne nechápavě ukazovala na přechylování ženských přijímení (Cameron DiazOVÁ a Keira KnightlyOVÁ by se taky asi divily).
A snědla jsem svou první francouzskou třešeň, i když na pořádné dozrání potřebují ještě trochu času.

(FR) Mon colis est arrivé et il était déjà temps. Les gâteaux tchèques sont les gâteaux tchèques donc je mangais avec entrain Lázeňské oplatky et - c'était une vue pour des dieux. Moi et mon au-pair-maman, nous étions choquées par des journaux tchèques. J'ai lu infidèlement une rubrique Politique (vous vous orientez qui est avec qui, pourqoui, pour combien d'argent, qui a enregistré qui?) et Marianne m'a montré des noms feminins formés avec incompréhension (Cameron DiazOVÁ et Keira KnightlyOVÁ seraient suprises aussi).
Et j'ai mangé ma première cerise française mais elles ont besoin de temps encore pour un mûrrissage.

Až se vám zachce zajít do kina...

3. května 2011 v 23:04
na něco francouzského, doporučuji vám film La Fille du Puisatier. Je to tak trochu dívčí čajíček a moje babička - sběratelka filmů s koncem, u kterého se brečí štěstím, by ho ohvězdičkovala všemi hvězdami. Tak si tu teď po jeho shlédnutí hovim, mám slamák na hlavě, představuju si své gymnaziální vlasy do pasu a místo peřin vlčí máky a další plevel.

Dobrou noc vám všem.
Štítky: La Fille du Puisatier, francouzský film

Hennebont

3. května 2011 v 18:04 Bretaň
Jak máte u vás? Nám tu prší a ovívá nás nepříjemně vlezlý vítr, tak raději ležím v posteli v tlustých fuskách, zalévám se čajem, myslím na Paříž a těším se na párky s hořčicí k večeři.

PS: Můj drahý balíku, ať jsi s tím proviantem kdekoli, už konečně doraž!

Quimper - Lanniron - Concarneau - Pont-Aven

2. května 2011 v 21:58 Bretaň
Na všech místech, ze kterých vám právě posílám fotky, jsem už jednou byla. Takže to berte jen jako připomínku, že žiju a myslim na vás.

Až si budete chtít udělat Velikonoce po francouzsku

1. května 2011 v 22:44 Bretaň
1. Základem je nakoupit vše, co se vyrábí z čokolády. Ať máte jakýkoli počet ratosletí, množství čokoládek by se mělo rovnat času, po který chcete mít od trapičů pokoj.