Právě si líně užívám posledních dnů svého francouzského separé...

27. června 2011 v 21:52 |  Bretaň
Povaluji se v posteli, neb venku je to velmi namáhavá existence, hltám literární klasiky (v češtině), nedočkavě se připravuji na výlet na Sever a na to, co bude doma. A pak tu jsou děti, nad kterými občas jen bezmocně krčím rameny.
Když si tak někdy virtuálně listuji českými novinami, chytá mě při zprávách o letních festivalech křeč do nohou, tik do oka a prázdno u srdce. Letos tedy toho Jirku Bartoškovic opět neuvidím a ani se nevyválím v hradeckém bahně. Ovšem při zprávě "Vypsaná Fixa zahraje na RFP akustický koncert" jsem zamáčla i tu slzu. A to několik.
Tak na to nemyslím (první červencový týden se budu fejsbuku vyhýbat jako francouzští Jižani Severu, jen abych nevěděla, kdo právě balí na Rokfor a kdo do Varů) a začínám fotit s Holgou. Vlastně ještě ani nevím, co umí, ale mám k ní už více než jen uživatelský vztah. Většina lidí se jí vysmívá a ukazuje si na její prý "obrovský a červený" tělo. A když dojde na slova "vždyť je to jen hračka", zacpávám jí objektiv, aby neslyšela.
Fotky jsem pořídila minulý víkend, během kterého jsem se několikrát začervenala při poklonách mé francouzštině a na oplátku naučila lichotníky několik českých, né-příliš-slušných slovíček. Projela jsem se nejlepším autem, co kdy jelo po francouzských silnicích, Renaultem 4GTL a koupala se ve francouzské pohostinosti. Merci encore une fois, Magali.
PS: Příští týden budou městem projíždět chlapíci v upnutých oblečcích a s čerstvě depilovanými lýtky. Ano, přijede k nám Tour de France!

P.-S.: Apprenez-vous le tchèque!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Igor Igor | E-mail | 28. června 2011 v 15:10 | Reagovat

Ahoj. Kedy prídeš domov? Prosím,nezabudni urobit fotky z Tour de France,dík. Budeš doma na oslavu narodenín babičky?

2 La Petite Kaya La Petite Kaya | Web | 28. června 2011 v 15:29 | Reagovat

Zdravím do Prahy! Domů přijedu začátkem července. Fotky z Tour de France jsou jasná věc! Snad se dětem bude chtít jít taky, protože jinak nebudu moct jít nikam. A babčin mejdan si nenechám ujít! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama