Červenec 2011

Tour de France

5. července 2011 v 21:09 Bretaň
Napršelo mi i do kapes a čekali jsme celou hodinu. Na místní Šamzelizé to ale vřelo, fandila tu celá Evropa! Týpci v trikotech jsou ale zatraceně rychlí, nekoukají se vlevo ani vpravo a projevují se jen mechanickým cvrlikáním řetězů. Foťák jsem stihla zmáčknout asi třikrát a peleton už byl v sousedním městě. Šťasnou cestu, kluci! Vué! Vazííí (Do toho) !!!

"Lidé jako my. Polovina z nich myslí, že je to na nic, zbytek věří na zázraky." *

3. července 2011 v 22:25 Žblepty
Jeho rodiče se vzali v roce 1955, měli jedno dítě a žili spolu až do smrti jeho matky. Šest měsíců po tom mu jeho otec oznámil, že je gay. Byl jím po celé své manželství. V roce 2003 Oliver potkal Annu. Vše a zároveň nic neříkající. Film, o kterém nelze mluvit. Film, který je třeba vidět.

Ses parents se sont epousés en 1955, ont eu un enfant et sont restés mariés 44 ans jusqu'à la mort de sa mère.
Six mois après son père l'annonça qu'il était gay. Il était gay pendant toute leur mariage. En 2003 Oliver a rancontré Anna. Ca dit tout et en effet ça ne dit rien. C'est un film qu'il faut voir pas en parler.
* Les gens comme nous. La moitié pense que ça ne marchera jamais. L'autre moitié croit à la magie.

Tady vládne Lenin! / C'est Lénine qui régne ici!

3. července 2011 v 22:06 Bretaň
Stále mi neleze do hlavy, proč tu má Lenin jednu celou ulici a dokonce i náměstí, i když mi bylo několikrát vysvětleno, že Francouzi vidí komunismus jinak než Češi. Krev nesmejete, bobani!

Je ne peux pas toujours comprendre pourquoi une toute rue et même une place ont le nom de Lénine ici bien qu'on m'explique quelque fois que les Français comprennent le comunisme différemment que les Tchèques. Il est impossible laver le sang!