Srpen 2011

Agnes a pes

31. srpna 2011 v 22:19 Focení


Le Café Voltaire

29. srpna 2011 v 18:34 Žblepty

Protože mám těžkou úchylku na vše, co se knih týče, nemohla jsem nepodlehnout stránce Le Café Voltaire, o které lze říci, že je zašitým internetovým knihkupectvím, ve kterém můžete nalézt novou inspiraci k tomu, co si přečíst nebo si osvěžit již přečtené knížky. Jeho návštěvu vám mohu jen doporučit a tímto vás k ní postrkuji.


Mít smutné oči Hanele Karadžičové

26. srpna 2011 v 19:56 Focení

"Víš, 'Git morgn!', to není dobré jitro, protože morgn neznamená ráno, nýbrž zítřek. A goj* je kůň. Ti myslí jen na dnešek, na teď, na hned. Ale my myslíme dále. Alespoň na zítřek. Alespoň."
* každý, kdo není Žid
- Ivan Olbracht, Golet v údolí, str. 15
Pole, hnůj a sebevražda slepejše

20. srpna 2011 v 22:32 Česká republika

V uších mi hraje hudba, která by se k těmto fotkám naprosto skvěle hodila, ale bohužel ji ještě nikdo nesložil.
Pokud stojíte o mé další (zde nezveřejněné) fotky, navštivte mou tumblr-stránku TU!
Tam nevylezu!

17. srpna 2011 v 22:12 Focení

Chtělo by to napsat něco víc, něco vtipnějšího a duchaplnějšího, ale nejde mi to a taky se mi nechce. Je sakra léto! Vylezte na balíky a kašlete na škrábance!Foto: já Kaya, Ebrovka, Tomáš

Drž a nehejbej se!

14. srpna 2011 v 22:29 Focení

Starý a nově objevený stativ obdržel pracovní název Etažér a jeho dovednosti byly vyzkoušeny právě tento podvečer. Do teď se divím, že mám obě kolena a kosti v celku - lovili se zajíci, přeskakovali koleje a utíkalo ve strništi. Ať žijí Svojšky. Ochutnávku toho nejlepšího máte právě naservírovánu.
Kavárna Na Kozím plácku

13. srpna 2011 v 21:23 Česká republika

Kavárenští povaleči, staromilci a milovníci kávy zbystřete, protože pro vás mám typ na jednu vynikající, stylovou, útulnou a příjemnou kavárnu v centru Kutné Hory. Ale nebudu plýtvat superlativy - ty si po její návštěvě určitě doplníte sami - a raději vás na ni nalákám. Pokud se za tímto podnikem cíleně nevydáte a nebo na něj náhodou při bloudění městem nenarazíte, pravděpodobně si ho ani nevšimnete. Nachází se v nenápadném starém kutnohorském domě, avšak obrovský hrnek na jeho fasádě a koza v nápisu ho ničí nepřehlédnutelným. Interiér vás překvapí příjemným retro vzhledem a může vám připomenout lecjakou chalupu nebo pokojík vaší babičky. Hned při listováním menu vám však dojde, že tato kavárna byla založena jako srdeční záležitost naplánována a dotažena do posledního detailu. Od prostírek a nápojové sady až k poděkování realizátorům na poslední stránce menu. Hlavní chloubou této "kozí" kavárny je pestrá nabídka vynikající kávy, jejíž příprava má až obřadní proces, ale vyberou si i milovníci (opravdu čokoládové) čokolády nebo čajů. Nabídka dezertů je sice omezená, ale naprosto dostačující. Osobně doporučuji čokoládový dort s dvouvrstvým piškotem, lehkým krémem a čokoládovou polevou. Obsluha je velmi příjemná a ochotná. Horší už je to s kapacitou kavárny, jejíž prostor má spíše domácí podmínky. Uvnitř je připraveno šest stolů, několik dalších na předzahrádce, i když venku budete možná ochuzeni o útulnou atmosféru této kavárny. Pokud však budete mít opravdu štěstí, bude vám dopřáno využít pohodlného sófá a vychutnat tak svou kávu plnými doušky. Dávám všech pět hvězdiček!
Kavárna Na Kozím plácku
Dačického náměstí
Kutná Hora
Otevřeno Po - Ne 10:00 - 22:00

(Ta) Kouřim

10. srpna 2011 v 22:47 Česká republika

Také máte místa, na která vás vaši rodiče brali během nedělních odpolední, aby děckám "taky udělali nějakou tu kultůru"? A taky si myslíte, že je tak dobře znáte, že už jste tam byli několikrát a překvapit vás nemůže vůbec, ale vůbec nic? Z omylu mě vyvedl, právě pro mě takto zafixovaný, kouřimský skazen. Areál, který byl dříve tak obrovský, že než jsme došli na konec, nohy jsem měla úplně uťapané, by se dnes vešel téměř do dlaně. A jak to, že ty obrovské zimní sáně, které se dřívě dali tahat dvěmi obrovskými valachy, by dnes uvezlo jedno neduživé čuně? Přesto je to moje srdcovka. Do Kouřimi v létě nebo v zimě, nikdy nezklame, protože to města s atmosférou prostě neumějí.