Září 2011

La vie est belle

30. září 2011 v 20:34 Žblepty

Nadpis (Život je krásný) říká vše.
Na víkend mám velké plány! Pevně doufám, že se vydaří, že toho spoustu nafotím, a že to všechno přežiju.
Pa.PS: Co se týče stravy, nestrádám.

Škola volá!

26. září 2011 v 21:54 Žblepty

Konečně.
Musée du Louvre

25. září 2011 v 21:21 Paříž

Příště se v Louvru schovám před zavíračkou. V noci se pomuchluju s Michelangelovým Otrokem, sáhnu si na sklo před Monou Lisou, s křikem se proběhnu dlouhými sály a natáhnu se na Napoleonově gaučíku. Až půjdu domu, vezmu si suvenýry, které nezbytně potřebuju. A druhý den si všichni o mně budou moci přečíst ve Figaru.
Zaklíněna mezi asijskými turisty se mi chtělo řvát MERDE!

Arc de Triomphe

24. září 2011 v 21:58 Paříž

Další příspěvek s obsahem neviděls-nebyl-si-v-Paříži.
Už jsem z toho omračování a neustálého zaklánění hlavy trochu unavená. Stýská se mi po nádherně malé Praze, když už mě tu bolí nohy. Chybí mi její barvy, když se dívám na Paříž z výšky. A postrádám nápadné české okukování, když se na mě v metru mačká celá Evropa a nikdo se mi nedívá do tváře.
Anebo taky za všechno mohou ty šíleně točité schody ve velkém množství nebo nepříjemná Francouzska, která neví, co je izik a taky je to možná chyba kvanty lidí v metru, kde to smrdí všim možnym a nebo těch turniteků, co mi nechtěly vzít lístek. A to by pro dnešek mohlo být snad všechno.


Tady a Tam II

23. září 2011 v 20:47 Tady a Tam
Tady a Tam

22. září 2011 v 13:07 Tady a Tam

Jsou věci úplně malé, bezvýznamné a všední, které vám denně projdou rukama a mihnou se před očima. To, že vůbec existují, vám dojde, až když vám zmizí z dosahu ruky a dohledu očí. Nejde o porovnávání a kritiku, jen o objevování. A je úplně jedno, kde je pro vás doma.

Vítejte u nás!
Kaya z Francie a Ebrovka z Čech


Dny jako ten dnešní...

19. září 2011 v 21:52 Žblepty

... by se měly nechat pozlatit, zabalit do krabičky, ovázat stuhou a schovat na horší časy. V říjnu vám totiž budu moci pořídit nějaká ta fota z jihozápadní Francie a v únoru i z domova (ano, toho českého). Mějte se krásně nebo alespoň dobře, ať už jste kdekoli.

La Madeleine

18. září 2011 v 19:10 Paříž

Kostel Máří Magdalény je pompézní jako vše, co nechal postavit Napoleon. Kdo ví proč mi připomíná staré nádraží, do kterého se co nevidět přižene vlak. Každopádně má nezaměnitelnou atmosféru a kouzlo.
Když budete mít štěstí, bude se v zadní Rue Tronchet pořádat trh pro milovníky veteše. Najít tu můžete vidličky za euro a nebo na vás taky může prodávající křičet, "položte to! Víte, sakra, kolik to stojí?!"
Jardin du Luxembourg

17. září 2011 v 22:22 Paříž

Lucemburské zahrady jsou jedním z mých nejoblíbenějších míst v Paříži. Město je zamčené za vysokou zlatou mříží a řady stromů ho dovnitř nepustí.
Vyberte si pohodlnou židli (doporučuji tu nejnižší s položenou opěrkou), vytáhněte termosku (s čímkoli), schovejte mapu Paříže a dělejte, že už jste tu postý.