Listopad 2011

Automne čili Podzim

7. listopadu 2011 v 13:56 | Kaya |  Žblepty
A jaké je to u vás?

Mystical Background

6. listopadu 2011 v 20:35 | Kaya |  Žblepty

Projekt, kterému se zatím vůbec nedaří, ale snad z něj nakonec i něco bude.

Židovská čtvrť a Rue des Rosiers

6. listopadu 2011 v 12:36 | Kaya |  Paříž


Z původně židovské čtvrti toho už moc nezbylo a tragické osudy místních obyvatel tu připomínají jen malé destičky na zdech, kterých si většina turistů pro množství okolních lákadel ani nevšimne. Nicméně tu stále najdete pár židovských restaurací a malých krámků, povětšinou v obležení zvědavců.


Vintage Désir, Rue des Rosiers 32

Těchto pár ulic však dnes láká na velký počet módních butiků s originální módou za přijatelné (i šílené) ceny. Pokud si chcete z Paříže odvézt nějaký poklad do skříně a neutratit majlant, nenechte si tento kout ve čtvrti Marais ujít za žádnou cenu.
Vetešnictví Vintage Désir je malý krámek s velkou nabídkou svetrů, kabátů, šatů a klobouků, schovávající se pod nápisem Kadeřnictví. Obchůdek My E-Case v Rue des Ecouffes je zase vybaven jedinou zdí plnou obalů na mobily v těch nejneskutečnějších barvách a nejšílenějších tvarech. Navíc je tato ulice velmi klidná, turisty neobležená a pěkné butiky tu neprávem zejí prázdnotou. Poctěte návštěvou také obchod La Parigote (www.la-parigote.com) a Culotte a nebudete litovat. Toto je jen zlomek obchodů, které vám mohu doporučit. I ty další však lákají zbožím s francouzským šmrncem a už je jen na vás, kde vyprázdníte vaši peněženku.My E-Case, Rue des Ecouffes 25Culotte, Rue Malher 7

Breakfast in America, Rue Malher 4

V hlavní štráse Rue des Rosiers se milovníci čaje mohou vydat do Le Loir dans La Théière a závisláci na kávě zase do kavárny Les Rosiers. Nakonec se všichni sejděte v Breakfast in America, kde se studenti mohou navečeřet za osm eur, ostatní za deset a ti nezavření za kolik jim bude libo.

Le Loir dans La Théière, Rue des Rosiers 3

Les Rosiers, Rue des Rosiers 2

Pro zobrazení mapky klikněte na "Celý článek".

Talmont

4. listopadu 2011 v 19:24 | Kaya |  Poitou-Charentes

Město znásilňované turisty přes léto a stejně tak jimi opuštěné během zimy. Bohatí mrtví si tam nad hroby staví podivná koryta a křivé uličky olizují růže. Moře ho občas oddělí od části světa a vystaví na pospas větru. A to jsou pak domorodci nejšťastnější.
Bažina, voda a sůl

3. listopadu 2011 v 13:40 Poitou-Charentes

aneb vše, co stačí ke štěstí pěstitelům ústřic.
La Rochelle

1. listopadu 2011 v 22:36 Poitou-Charentes

Žiju! A jsem tak nějak přeplněná všelijakými dojmy, že ze mě dnes už nic víc nevypadne.