Passage Verdeau, Jouffroy a Passage des Panoramas

22. listopadu 2011 v 22:55 | Kaya |  Paříž

Měla jsem v plánu navštívit pouze výstavu fotografa Andyho Julia v Le Cabinet des Curieux a skončilo to lepením se na výlohy, nepřetržitým cvakáním spouště, tvořením mapky a tímto článkem.Ať žije Haussmann a jeho pařížské bulváry, ale zaplať pánbůh za těch pár passáží, které tu v Paříži zbyly. Nejsou to totiž jen skvosty odhalující architekturu 19. století, ale i důkazem toho, že Francouzi se rádi obklopují krásnými věcmi, ať už to jsou knihy, obrazy a nábytek nebo vynikající jídlo zapité ještě lepším vínem a to vše vyváženo tomu odpovídající cenou.


Passage Verdeau, Jouffroy a Panoramas se nacházejí blízko Opéry de Paris Garnier, tedy ve čtvrti, kde se křižují davy businessmenů s kufříky, touristů s foťáky a pařížankami s taškami od těch nejdražších tvůrců haute-couture. Proto když náhodou zapadnete do jedné z těchto pasáží, budete si připadat jako v jiné době a nebude se vám chtít projít na druhý konec.Procházku začněte pasáží Verdeau, rájem pro knihomoly a sběratele starých tisků. Francouzské klasiky tu seženete za jedno euro kus.
A právě v těchto prostorách se nachází i Cabinet des Curieux, galerie o dvou pokojíčcích, ve kterých se chce padnou do křesla, zapálit doutník a hrát si na rodilého pařížana znalého bonvivánského života. Pokud je někdo z vás právě v Paříži nebo se do ní do 26. listopadu 2011 chystá, nenechte si výstavu s název Versailles Secret určitě ujít. Pokud se sem dostanete až později, nevadí. I tak bude stát tato galerie "pro zvědavce" za návštěvu, ať už bude vystavovat jakéholiv umělce. A snad vám ukáží i vycpané mládě krokodýla či ovčí embria.
Následující Passage Jouffroy bude rájem pro vaše malé ratolesti či svěřence. Nachází se tu totiž několik hračkářství s těmi nejvysněnějšími hračkami. Osobně jsem ve svých jednadvaceti letech ihned zatoužila po tom nejdokonalejším domečku pro panenky. Miniaturní jídla, plné skříňky oblečků, perfektně vybavená kuchyňka, lampičky s elektrickými zásuvkami - prostě zásah do srdce každé malé hospodyňky. Dětem nekažte radost a vězměte je i do Musée Grévin, pařížského dvojčete muzea Madame Tussaud v Londýně. A nakonec jim zacpěte pusy v kavárně Le Valentin, jehož čokolády a dorty jsou i přes výlohu opravdu lákavé.

Okouzlující procházku zakončete v Passage des Panoramas, rájem filatelistů, kde budete mít problém si vybrat ve velkém množství restaurací. A pokud byste se opravdu nedokázali rozhodnout, snad vám pomůže skutečnost, že francouzský oběd (i večeře) má minimálně tři chody. Tak můžete předkrm, hlavní chod a dezert pozřít ve třech podnicích za sebou.Pro zobrazení mapky klikněte na odkaz Celý článek.


Passage Verdeau
Po - Pá 7:30 - 21:00
So - Ne 7:30 - 21:00

Passage Jouffroy
7:00 - 21:30

Passage des Panoramas
6:00 - 00:00
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama