Rue Crémieux

17. ledna 2012 v 22:58 | Autor: Kaya |  Paříž

V šedé čtvrti Gare de Lyon (Lyonského nádraží) obklíčené dálnicí a přeplněnou moderními činžáky se skrývá malá ulička, kterou při běhu na vlak či metro a nebo vinou nepozornosti a myšlenek na Monu Lisu, číšníka z Imprévu Café, croissant a kdo ví na co ještě, velmi snadno minete.
V Rue Crémieux se zastavil čas. Její obyvatele zahlédnete za záclonami jen letmo a když už zaslechnete bouchnutí dveří proříznoucí ticho, mésije i madam se rychle mihnou kolem vás, aniž by zaregistrovali vaši přítomnost. Barevné fasády, dveře hýřící všemi barvami, spoustu květináčů a stará kola na každém rohu bude mít na svědomí pravděpodobně parta zahrádkářů, přistěhovalců z Říma/Amsterdamu/Londýna či jiná skupinka lidí ověšená tajemstvím, kterému byste rádi přišli na kloub a stali se jedním z nich.
V zimě jakou Paříž prožívá v lednu se v Rue Crémieux prohání jen vítr. Až však příjde jaro a opře se do ni slunce, jsem si jistá, že místní vytáhnou z půdiček dlouhé stoly, roztáhnou na ně velké bílé ubrusy, na které budou padat drobečky z baget a kapky červeného vína. Pepé budou hrát šachy, memé pomlouvat sousedky, děti skákat panáka bez ájpodů, noutbuků, empétrojek a ájfonů a Rue Crémieux se ponese křik, švitoření, chrochtání a zpěv - zvuky francouzských slovíček.

Záplavy z 28. na 29. ledna 1910 - 1,75 m.Pro zobrazení mapky klikněte na Celý článek.


Adresa: Rue Crémieux, Paříž
Čtvrť: Quinze-Vingts
12. arrondissement

Metro: Gare de Lyon (1, 14), Quai de la Rapée (7)
RER: Gare de Lyon (A, D)

Nejbližší turistické zajímavosti:
Place de la Bastille (700 m)
Jardin des Plantes (1 km)
Île Saint - Louis (1,2 km)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Igor Igor | E-mail | 18. ledna 2012 v 15:25 | Reagovat

To je úžasná romantika. Velmi pekné. Je vidiet,že aj v súčastnom globalizovanom svete je to možné. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama