Bretaň

Sobota / Samedi

21. května 2011 v 23:05
Rozčiluji se nad Manon Lescaut a nadávám na Francouze, proč vše říkají tak složitě, když to jde říct naprosto jednoduše. A v pondělí se nad nimi budu zase rozplývat, protože mám kurz s Annie, která když řekne čokoláda, tak mám dojem, že tim slovem dokáže vykouzlit chuť, vůni i alobal.

Je suis énervée de Manon Lescaut et je peste contre des Français pourquoi ils parlent tellement compliquement bien qu'il soit possible le dire absolument simplement. Mais lundi je fondrai encore parce que j'ai un cours avec Annie qui dit "chocolat" de façon que j'ai une impression qu'elle soit capable créer par enchantement sa saveur, son odeur et son emballage aussi.

Opalování ve svetru / Bronzage avec un pull

20. května 2011 v 18:57
A přesto jsem jak rajče. / Et cependant je suis comme une tomate.

Tři měsíce / Trois mois

19. května 2011 v 20:57
Poslední dny nikam nechodim, nikam nejezdim, nic nefotim, jim obyčejné věci, čtu, vystavuju špeky na slunci a zase čtu. Ovšem dá mi to hodně práce nemyslet na to, co budu dělat během pěti dní v Čechách a na ty, které chci navštívit. A ještě víc se přemáhám, abych nemyslela na Paříž a na to, co všechno musíme vidět. A taky furt myslim na analogový foťák, který si prostě MUSIM koupit!


Les derniers jours je ne vais nulle part, je ne voyage pas, je ne fais aucunes photos, je mange des choses ordinaires, je lis, j'expose mes bourlets au soleil et je lis encore. Mais c'est durs ne pas penser aux choses que je veux faire en Tchèque pendant mes cinq jours et ne pas penser aux gens qui je veux visiter. Et je prends sur moi plus encore ne pas penser au Paris et ne pas penser aux endroits que nous devons rendre visite. Et je toujours pense à l'appareil photo analogique que je DOIS acheter!

Colline du Faouëdic

14. května 2011 v 19:01

Štítky / Tags: Colline du Faouëdic, Lorient, Morbihan, Bretaň, Bretagne, Francie, France, La Petite Kaya

Riantec

11. května 2011 v 16:11
Église Ste Radegonde
Piknikuji s Victorem paralen a disko. / Je piqeu-nique avec Victor en mangant paralen et disko.

Štítky / Tags: Riantec, Église Ste Radegonde, Morbihan, Bretaň, Bretagne, Francie, France, Victor Hugo, disko, paralen

Makronky, šutry a to další

8. května 2011 v 0:11
Pršelo jak z tisíce konví, poloprošlapané boty jsem při příchodu domu rovnou hodila do popelnice a puchýře mám tak velký, že by z nich omdlel i kožař. Ale byl to úžasnej den!

Hennebont

3. května 2011 v 18:04
Jak máte u vás? Nám tu prší a ovívá nás nepříjemně vlezlý vítr, tak raději ležím v posteli v tlustých fuskách, zalévám se čajem, myslím na Paříž a těším se na párky s hořčicí k večeři.

PS: Můj drahý balíku, ať jsi s tím proviantem kdekoli, už konečně doraž!

Quimper - Lanniron - Concarneau - Pont-Aven

2. května 2011 v 21:58
Na všech místech, ze kterých vám právě posílám fotky, jsem už jednou byla. Takže to berte jen jako připomínku, že žiju a myslim na vás.

Až si budete chtít udělat Velikonoce po francouzsku

1. května 2011 v 22:44
1. Základem je nakoupit vše, co se vyrábí z čokolády. Ať máte jakýkoli počet ratosletí, množství čokoládek by se mělo rovnat času, po který chcete mít od trapičů pokoj.

Poslední drobty z Lorient a jeho druhá tvář

30. března 2011 v 14:55
Milí zlatí, tak z cestopisu Francie - Lorient to začíná být pomalu vše, což ovšem pro vás neznamená nic, pro mě zas protažení těla za hranice města a tenčení peněženky za lístky na autobus. Tak si ty zbytky užijte.

A ještě malý postřeh! Když to tady na racka (ve skutečnosti se to prý jmenuje mořská čajka) příjde právě při cestě vzduchem, tak to co z něj vypadne, by bylo schopný vás zabít.

Pa.
 
 

Reklama