Bretaň

Ode dneška miluji Bretagne

20. února 2011 v 21:14 | La Petite Kaya
K obrázkům si představte šumění a vůni moře, vítr jak blázen, trochu menší zimu než máte teď v Čechách, na břehu procházející se stařečky a stařenky s bišonkama a buldočkama, surfaře na vlnách a pokřikující děti. A voilà, jste v Bretagni.

Rozloučení s Prahou, řidič v pyžamu a záchvat paniky

20. února 2011 v 20:54 | La Petite Kaya
Když píšu tento článek, sedím už tam, kam jsem měla namířeno. Cesta nebyla žádný med, 24 hodin v autobuse je přece jenom fuška a dvě sedadla se posteli moc nepodobají.

Při odjezdu jsem měla ještě možnost hodit oko po Praze a po vyšlapaných uličkách, po kterých se hodně dlouho neprojdu. Doufám, že se tam za půlroku budu moci vrátit, protože Hradčanům se nikdy nic nevyrovná! Eiffelovka nikdy nebude dost vysoká na to, aby zastínila maličký Petřín, a i kdyby se slily všechny řeky Francie, nikdy by mi Vltavu nezalily.

K německým hranicím jsem byla za frajerku. Psala host-rodině, jak se na ně těším a byla překvapená sebou sama, že jsem se k něčemu takovému vůbec rozhodla. V Německu už mi to došlo a to přesně ve chvíli, kdy jsme zastavili na přestávku a ženské se tradičně ve dvojicích vydaly na záchody. V tu chvíli bych byla schopná začít křičet na řidiče, že to musí obrátit, protože jsem si to rozmyslela. Nechci jet do žádný Francie, dyk tam nikdo nemluví česky, těch deset lineckých koleček mi na pět měsíců nevydrží a vůbec - já chci domu! Panika se mě držela celou cestu a čtvrt hodiny před konečnou už rysky jejího tachometru nemohly ukazovat víc doprava.

Když jsem si ale lehla do nové velké postele, přikryla se voňavou peřinou a otočila na bok, byla jsem spokojená. Vím přesně, proč jsem sem jela, jak moc jsem to chtěla a jaké možnosti, mi má host-rodina nabízí.

A řidič v pyžamu? Taky mě to překvapilo, ale říkala jsem si - je to pohodlnější než jakékoli jiné oblečení, na dlouhou cestu super nápad, když vám nevadí nevěřící oči pasažérů. Ale volba typu pyžama byla sakra špatná. Bylo nedefinovatelné barvy, dříve asi zelené a z bavlněného materiálu, který udělá chlapům z rozkroku výkladní skříň. A vy se musíte podívat, i když víte, že to nebude příjemný a až zavřete oči, budete si to muset znovu a znovu představovat. Uf!

Vítejte ve Francii.
 
 

Reklama