Česká republika

Unhošť aneb Svojšky hadr

22. srpna 2012 v 16:14 | Autor: Kaya

... a jen samé poklady ...


Kutnohorské genius loci III

4. srpna 2012 v 14:51 | Autor: Kaya

Miluju dekór kutnohorského nádraží - smrtelná dávka retra.
Kutnohorské genius loci II

28. července 2012 v 11:22 | Autor: Kaya

Nejlepší vzpomínky.

Kutnohorské genius loci I

21. července 2012 v 13:53 | Autor: Kaya


Rustikální

12. července 2012 v 15:51 | Autor: Kaya

Odvykám si těžko. Zvykám si pomalu. Paříž je na tisíc kilometrů daleko a vše už bude jinak. Jen nevím jak.
Letní zbytky

25. ledna 2012 v 14:36 | Autor: Kaya

Léto zatím jen tak nepříjde, tak přidávám alespoň pár vzpomínek z toho minulého.
Doma se hned jinak bydlí, když člověk ví, že je to jen na chvíli.

Foceno na Canon PRIMA Junior S a Holgu 120 GCFN.

"Jak se rozednilo...

30. prosince 2011 v 17:51 | Autor: Kaya

... viděli v těch stranách černavé mraky pod zářícím nebem, to dým nemírného ohně, jejž vojvoda s čeledí svou zapálil. V těch místech také Lech zůstal a hned počal hrad stavěti, jejž velikými valy osypali a od toho kouření prý Kouřim nazvali."
- Alois Jirásek, Staré pověsti české

Pole, hnůj a sebevražda slepejše

20. srpna 2011 v 22:32

V uších mi hraje hudba, která by se k těmto fotkám naprosto skvěle hodila, ale bohužel ji ještě nikdo nesložil.
Pokud stojíte o mé další (zde nezveřejněné) fotky, navštivte mou tumblr-stránku TU!Kavárna Na Kozím plácku

13. srpna 2011 v 21:23

Kavárenští povaleči, staromilci a milovníci kávy zbystřete, protože pro vás mám typ na jednu vynikající, stylovou, útulnou a příjemnou kavárnu v centru Kutné Hory. Ale nebudu plýtvat superlativy - ty si po její návštěvě určitě doplníte sami - a raději vás na ni nalákám. Pokud se za tímto podnikem cíleně nevydáte a nebo na něj náhodou při bloudění městem nenarazíte, pravděpodobně si ho ani nevšimnete. Nachází se v nenápadném starém kutnohorském domě, avšak obrovský hrnek na jeho fasádě a koza v nápisu ho ničí nepřehlédnutelným. Interiér vás překvapí příjemným retro vzhledem a může vám připomenout lecjakou chalupu nebo pokojík vaší babičky. Hned při listováním menu vám však dojde, že tato kavárna byla založena jako srdeční záležitost naplánována a dotažena do posledního detailu. Od prostírek a nápojové sady až k poděkování realizátorům na poslední stránce menu. Hlavní chloubou této "kozí" kavárny je pestrá nabídka vynikající kávy, jejíž příprava má až obřadní proces, ale vyberou si i milovníci (opravdu čokoládové) čokolády nebo čajů. Nabídka dezertů je sice omezená, ale naprosto dostačující. Osobně doporučuji čokoládový dort s dvouvrstvým piškotem, lehkým krémem a čokoládovou polevou. Obsluha je velmi příjemná a ochotná. Horší už je to s kapacitou kavárny, jejíž prostor má spíše domácí podmínky. Uvnitř je připraveno šest stolů, několik dalších na předzahrádce, i když venku budete možná ochuzeni o útulnou atmosféru této kavárny. Pokud však budete mít opravdu štěstí, bude vám dopřáno využít pohodlného sófá a vychutnat tak svou kávu plnými doušky. Dávám všech pět hvězdiček!
Kavárna Na Kozím plácku
Dačického náměstí
Kutná Hora
Otevřeno Po - Ne 10:00 - 22:00

(Ta) Kouřim

10. srpna 2011 v 22:47

Také máte místa, na která vás vaši rodiče brali během nedělních odpolední, aby děckám "taky udělali nějakou tu kultůru"? A taky si myslíte, že je tak dobře znáte, že už jste tam byli několikrát a překvapit vás nemůže vůbec, ale vůbec nic? Z omylu mě vyvedl, právě pro mě takto zafixovaný, kouřimský skazen. Areál, který byl dříve tak obrovský, že než jsme došli na konec, nohy jsem měla úplně uťapané, by se dnes vešel téměř do dlaně. A jak to, že ty obrovské zimní sáně, které se dřívě dali tahat dvěmi obrovskými valachy, by dnes uvezlo jedno neduživé čuně? Přesto je to moje srdcovka. Do Kouřimi v létě nebo v zimě, nikdy nezklame, protože to města s atmosférou prostě neumějí.


 
 

Reklama