Paříž

Musée Carnavalet

14. února 2012 v 21:49 | Autor: Kaya

Jedno z mnoha krásných muzeí, které mohu jen doporučit. Obsahuje kulturní a sportovní vitamíny (pokud považujeme lázeňskou chůzi za sport) a má blahodárný vliv na vaši peněženku (vstup je zdarma).


U Hugů

13. února 2012 v 20:50 | Autor: Kaya

Chtěla jsem se domluvit na podnájmu, ale Victor zrovna nebyl doma.

Deset eur, tři kola a výhled k nezaplacení

9. února 2012 v 22:05 | Autor: Kaya

Že se bojím výšek, jsem si vzpomněla dost pozdě.
První sníh

6. února 2012 v 12:40 | Autor: Kaya

A hezčí už to snad ani být nemůže.

Île aux Cygnes

4. února 2012 v 21:48 | Autor: Kaya

Jedno z mnoha míst v Paříži, které není moc známé z fotek, ani z filmů, natož podle jména. Labutí ostrov (Île aux Cygnes) se však zařadil do řady mých nejoblíbenějších koutů tohoto města.
Doporučuji se k němu dopravit metrem číslo 6, jehož většina trasy je výjimečně nad zemí a nabízí tak neopakovatelný výhled na vnady Paříže. Most Pont de Bir-Hakeim vám nabídne jeden z nejkrásnějších pohledů na Eiffelovku a ostrov procházku, o které se s příchodem jara bude moci mluvit jako o vynikajícím místě na piknik. Konec stromové aleje zakončuje zmenšená replika Sochy svobody, která se dívá směrem do své domoviny. A pravdou je, že ta ubýhající Séna a zapadající slunce dávají odvahu k uskutečnění toho nejodvážnějšího. Asi proto se to kolem hemží stany, jejichž obyvatelé ji sbírají každý den.


Pro zobrazení mapky klikněte na Celý článek.

Coucou

1. února 2012 v 10:00 | Autor: Kaya
U Bouliniera

31. ledna 2012 v 10:00 | Autor: Kaya

Jedno z nejlepších míst k nákupu knížek, dévédéček, vinylů a cédéček. Ceny bezkonkurenční.
Pro zobrazení mapky klikněte na Celý článek.

Jíst se musí

30. ledna 2012 v 13:00 | Autor: Kaya

A v Paříži obzvlášť. O doplňování tekutin nemluvě.
Pokud toužíte po nějakém tom typu dobrého stravovacího zařízení, zajděte si do Bistrot de Beaubourg, co by bagetou dohodil od Centre Pompidou. Obsluha vstřícná, servis rychlý, jídlo dobré, víno vynikající. Atmosféra jak vystřižená z filmu už je jen karamelem na crème brûlée.
Pro zobrazení mapky klikněte na Celý článek

Ile St-Louis

26. ledna 2012 v 13:00 | Autor: Kaya

Jedno z dalších míst, kterému se návštěvníci Paříže spíše vyhýbají. Právě proto tu asi bydlel neskutečný počet prezidentů, básníků, spisovatelů, malířů a umělců vůbec. Nenajdete tu žádný architektonický skvost ani super typy na nákupy. Je to prostě jen malý ostrůvek uprostřed Sény zastíněný svým větším bratrem s katedrálou Notre-Dame. A přeci i kdyby tu nebyl, ztratilo by toto město něco na svém půvabu. Už jen kvůli tomu pohledu na okolní nábřeží.


Povodeň - leden 1910

Mapku zobrazíte kliknutím na Celý článek.

Když je nad Paříží tma

18. ledna 2012 v 22:08 | Autor: Kaya

V noci je Paříž vzhůru jako každé správné velkoměsto a nepřetržitě sytí místní čumily svými lákadly z nových úhlů, za jiného světla. A to ať už člověk přechází Sénu po Pont du Carrousel nebo přes Pont Alexandre III, nejradši by zpíval, jak je mu dobře a s debilním úsměvem koukal do vody dokud by neodtekla do poslední kapky. Město světel, lásky, flirtu a kdo ví čeho chcete, vůbec není takové, jak se o něm říká. Je tu jen prostě něco ve vzduchu.


 
 

Reklama