Paříž

Galerie Vivienne: Pravá Paříž

11. září 2011 v 21:57

Místa jako toto dělají Paříž Paříží, krásným městem se šmrncem a důvodem, proč ji tolik lidí miluje. Galerie Vivienne je obchodní pasáží, ve které seženete kabát od Gaultiera za stovky eur, Molièra za euro nebo obraz Lenina.
Uvnitř schovává i jednu z nejvyhledávanějších čajoven ve městě, která nestačí uspokojovat poptávku a rezervace uskutečněná předem je takřka nutností. Až se budete chtít schovat před deštivým počasím, navštivte A Priori Thé, objednejte si čaj Gazelle s příchutí karamelu a užívejte atmosféru pravého pařížského kavárenství.Musée Rodin

10. září 2011 v 22:51

Jedno z nejhezčích míst v Paříži - muzeum sochaře Rodina - schované pod zlatou kopulí Dômu a vonící starými časy.
Eiffelova krasavice

6. září 2011 v 21:05

Dnes jsem málem vypustila duši při cestě za Eiffelovo veží. Začalo to potížemi v metru, ve kterém jsem se vůbec neorientovala, pokračovalo naprostou ztrátou v obchodním centrum Forum des Halles, do kterého jsem ani nechtěla, a beznadějným hledáním východu. A když už jsem se tedy našla, nemohla jsem najít další spoj k Eiffelovce. Sebrala jsem všechny síly a řekla si, že to dojdu a taky došla, i když jsem se trochu oddělala. Ale jakmile jsem JI uviděla, bylo vše zapomenuto. Jsem přeci v Paříži!
Boty a můj super nový chlebník - dvě věci, které ze mě uvidíte nejčastěji.

Vítejte v Paříži

5. září 2011 v 15:33

Tak máme za sebou první školní den. Francouzské děti se v houfech vrátily do škol za radostného zdravení a mlaskání při líbání svých rodičů - myslím tedy takové to gesto, při kterém se otřou jen tváře, ale pusou se musí nahlas mlasknout, což má naznačit polibek, který ve skutečnosti neproběhl. Do školy jsem šla i já a hned mi tam vzali z peněženky vše, co jsem v ní měla. Jakože jsem platila školné.
Z Paříže jsem zatím viděla (z toho nejznámějšího) jen Opéru Garnier, kterou se pro neskutečný provoz moc fotit nedá.
Taky jsem zjistila, že pokud nebudu na přechodech chodit na červenou, tak se nikam nepohnu. Většina řidičů je asi barvoslepá a červená nebo zelená, je jim to jedno.
Kostel na fotkách je Saint-Vincent-de-Paul u Gare du Nord s nádherným odstupňovaným parkem a beznohýma slepýma holubama.
A zítra snad bude i ta Eiffelovka!
 
 

Reklama