Žblepty

Dny jako ten dnešní...

19. září 2011 v 21:52

... by se měly nechat pozlatit, zabalit do krabičky, ovázat stuhou a schovat na horší časy. V říjnu vám totiž budu moci pořídit nějaká ta fota z jihozápadní Francie a v únoru i z domova (ano, toho českého). Mějte se krásně nebo alespoň dobře, ať už jste kdekoli.

Jestli...

14. září 2011 v 21:07


... jste taky někdy roztržení do dvou stran. Jestli na vás občas srdce křičí to a mozek zase ono. Jestli máte někde přístav, kde vás nedočkavě vyhlíží a vy víte, že se nedočkají. Jestli ve vás zůstala modrá světýlka po někom, kdo ty vaše už dávno zhasl, je to dost na draka. Tak si pusťte novou píseň od Vypsané Fixy a "vraťte se zpátky k sobě".

Všechno je jak má být

9. září 2011 v 22:23

Dnes vyslala má oblíbená skupina Vypsanců svůj nový hudební kus do éteru a jejich deska výjde za měsíc. Začíná víkend, zítra konečně vykoukne nad Paříží slunce a tak už navštívím Musée Rodin nejen na gůglu. Dostala jsem den volna navíc a právě píšu rozhovor s jedním velmi talentovaným člověkem. Tak si sedím na posteli, píšu a zpívám si "svět je tak nádhernej, to víš, že joo ooo, lepší místo ani neznám".


Je to dobrý

7. září 2011 v 21:30

Jelikož jsem dnes prošla zátěžovou zkouškou v podobě celodenního hlídání mých malých Francouzů, a protože jsem na konci dne jimi byla pochválena, den se mnou byl prohlášen za velmi dobrý a můj charakter označen za sympatický, mohu napsat, že se mám fajn a je mi skvěle. Doufám, že jste na tom také tak.

Prázdniny jsou v čudu

2. září 2011 v 12:24

Foto: Ebrovka

Pro některé nový rok začal už prvním zářím, pro některé začne začátkem října a některým začíná až v lednu. Každopádně většina z nás se probouzí zmátořená z léta, které se občas podobalo podzimu, nicméně v něm na nudu nebylo místa. Těm, kteří se vrhají do nových začátků, ať už školních, pracovních, milostných či jakýchkoli, přeji pevné nervy, pevnou násadku až do ní budou kousat vzteky nebo snahou zadržovat slzy a hlavně nejvíc odvahy. Té je nám zapotřebí nejvíc.

Tak ať máte pěkný rok, milánci, ať už se stěhujete z hnízda do holobytu, od maminky k milence nebo za hranice jako tento blog.

Au revoir.

Le Café Voltaire

29. srpna 2011 v 18:34

Protože mám těžkou úchylku na vše, co se knih týče, nemohla jsem nepodlehnout stránce Le Café Voltaire, o které lze říci, že je zašitým internetovým knihkupectvím, ve kterém můžete nalézt novou inspiraci k tomu, co si přečíst nebo si osvěžit již přečtené knížky. Jeho návštěvu vám mohu jen doporučit a tímto vás k ní postrkuji.

"Lidé jako my. Polovina z nich myslí, že je to na nic, zbytek věří na zázraky." *

3. července 2011 v 22:25
Jeho rodiče se vzali v roce 1955, měli jedno dítě a žili spolu až do smrti jeho matky. Šest měsíců po tom mu jeho otec oznámil, že je gay. Byl jím po celé své manželství. V roce 2003 Oliver potkal Annu. Vše a zároveň nic neříkající. Film, o kterém nelze mluvit. Film, který je třeba vidět.

Ses parents se sont epousés en 1955, ont eu un enfant et sont restés mariés 44 ans jusqu'à la mort de sa mère.
Six mois après son père l'annonça qu'il était gay. Il était gay pendant toute leur mariage. En 2003 Oliver a rancontré Anna. Ca dit tout et en effet ça ne dit rien. C'est un film qu'il faut voir pas en parler.
* Les gens comme nous. La moitié pense que ça ne marchera jamais. L'autre moitié croit à la magie.

Nuda je zabiják / L'ennui est un tueur

20. června 2011 v 12:02
Předpokládám, že jsem asi jediná, co se právě nudí a není nikdo, kdo by se chtěl nudit se mnou. Ještě ke všemu, už druhý den prší, takže se mi ani nechce vyvenčit Holgu, kterou Lenka přejmenovala na Olgu a asi jí to už zůstane. Užívejte začátku léta, já si jdu ostříhat vlasy.

Je suppose que je sois la seule qui s'ennuye et il n'y a personne qui voudrais s'ennuyer avec moi. En plus il pleut deuxième jour alors je ne veux ni sortir avec Holga que Lenka a surnommé Olga et je pense que je vais l'appeller comme ça. Profitez le début d'été, je vais faire couper mes cheveux.
Šaty a klobouk: H&M, Náhrdelník s lebkami: Véčko
Robe et chapeau: H&M, Collier avec des crânes: Véčko

Miluju Polku / J'aime Polka

7. června 2011 v 13:00
V rámci příprav na dlouhou cestu za domovem vybírám i čtení a Polka byla jasná volba.
Je choisi une lecture dans le cadre des préparations au long voyage chez moi et Polka - c'était bon choix.
Malá Stella nejhezčí! / La petite Stella est la plus belle!
Paulovy nohy nejlepčí! / La photo des pieds de Paul est la plus chouette!

Češi jsou jinde / Les Tchèques sont ailleurs

3. června 2011 v 21:57
Čtu dalšího Kunderu a konečně jsem pochopila, proč se nevrátil a nikdy nevrátí do Čech. Narazila jsem taky na odstavec, který je děsivě melancholicko-krásný. Nejvíc mě straší, že je psán v minulém čase, že po něm Kundera píše "Češi už jsou jinde" a že mu vlastně musím dát za pravdu.
"Být připraven položit život za svou vlast: všechny národy znaly tu touhu po obětování. Nepřátelé Čechů ostatně také : Němci, Rusové. Ale to jsou velké národy. Jejich patriotismus je jiný: velebí se svou slávou, důležitostí, světovým posláním. Češi milovali svou vlast ne proto, že by byla slavná, ale protože byla neznámá. Ne protože by byla velká, ale protože byla nepatrná a neustále v nebezpečí. Jejich patriotismu, to byla nesmírná lítost pro jejich zem."
- KUNDERA, Milan. L'Ignorance. Francie : Gallimard, 2003. s. 132
Je lis un d'autre livre de Kundera a j'ai finalement compris pourquoi il n'est pas revenu et pourquoi il ne revenira jamais en Bohême. J'ai aussi tombé sur un paragraphe qu'est effrayant, mélancolique et beau. Mais ça me terrifie qu'il est écrit dans le passé, qu'après Kundera écrit "les Tchèques sont ailleurs" et que je dois être d'accord avec lui.

"Être prêt à donner sa vie pour son pays : toutes les nations ont connu cette tentation du sacrifice. Les adversaires des Tchèques, d'ailleurs, la connaissaint aussi : les Allemands, les Russes. Mais ce sont des grands peuples. Leur patriotisme est différent : ils sont exaltés par leur gloire, leur importance, leur mission universelle. Les Tchèques aimaient leur patrie non parce qu'elle était glorieuse mais parce qu'elle était inconnue; non parce qu'elle était grande mais parce qu'elle était petite et sans cesse en péril. Leur patriotisme, c'était un immense compassion pour leur pays."
- KUNDERA, Milan. L'Ignorance. France : Gallimard, 2003. p. 132
 
 

Reklama